بیشتر درد ناشی از بیماری بعد از جراحی آبسه مقعدی قطع خواهد شد اما ممکن است چند روز بعد از جراحی درد خفیف در ناحیه مقعد داشته باشید. این درد ناشی از برش و زخم جراحی است. بیشتر افراد ۱ الی ۲ روز بعد از جراحی به زندگی عادی خود باز می گردند و بعد از گذشت ۲ تا ۳ هفته بیماری آبسه مقعدی به طور کامل بهبود می یابد. در بیشتر مواقع، بیماری آبسه مقعدی بدون هیچ گونه عوارضی از بین می رود اما احتمال کمی وجود دارد که فرد به بیماری فیستول مقعدی دچار شود. به همین دلیل پزشک ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی آبسه مقعدی بیمار را معاینه می کند تا از نبود عوارض بیماری مطمئن شود و اگر فردی به فیستول مقعدی مبتلا شده باشد، مراحل درمان فیستول مقعدی را شروع می کند.
در این مقاله اطلاعات کلی در مورد مدت زمان بهبودی و مراقبت های پس از جراحی در اختیار شما قرار می گیرد اما در نظر داشته باشید سرعت بهبودی در افراد مختلف متفاوت است و به شدت و شرایط بیماری بستگی دارد. مراحل زیر به شما کمک می کند تا مراحل بهبودی را زودتر طی کنید و سریع تر به زندگی عادی و روزانه خود بازگردید.

چگونه در خانه از خود مراقبت کنید؟

بعد از جراحی آبسه مقعدی با رعایت موارد زیر می توانید به راحتی در خانه از خود مراقبت کنید و دوره نقاهت بعد از جراحی را کوتاه تر کنید.

فعالیت

  • سعی کنید هر روز مقداری پیاده روی داشته باشید. هر روز کمی بیشتر از روز قبل پیاده روی کنید. قدم زدن جریان خون را افزایش می دهد و به جلوگیری از پنومونی و یبوست کمک می کند.
  • زمانی که احساس خستگی می کنید، فعالیت های خود را رها کنید و به استراحت بپردازید. سعی کنید خواب کافیداشته باشید تا روند بهبودی شما سریع تر پیش رود.
  • در مورد انجام فعالیت هایی مانند رانندگی با پزشک خود م کنید.
  • دوش بگیرید و اجازه دهید ناحیه آبسه مقعدی تمیز شود. بعد از دوش گرفتن ناحیه آبسه مقعدی را با حوله خشک کنید.

منبع: بیچشک

لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها

هزینه عمل کیست مویی با لیزر و جراحی

درمان فیستول مقعدی بدون جراحی یا عمل فیستول با لیزر چیست؟

اطلاعات کلی در مورد جراحی فیستول مقعدی

خطرات رنگ کردن مو در دوران بارداری واقعیت دارد؟

مراقبت های بعد از جراحی آبسه مقعدی

مزایای درمان هموروئید با لیزر

آبسه ,جراحی ,مقعدی ,کند ,بهبودی ,مراقبت ,از جراحی ,آبسه مقعدی ,بعد از ,جراحی آبسه ,می کند

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

Brouilleur Wifi telephone gps gsm وبلاگ حسین زین الدینی میمند basswohnliti elham2021 saadico فقط زهرا turefebma roecusyltuss هتل گراند کیش تجهیزات آشپزخانه صنعتی طوس